Hakkımızda

Aqua Tropikal


Kaynağımızın yeri 2294 metre yüksekiliğindeki Çiçekbaba Dağı eski adıyla Sandras dağı Muğla bölgesinin en yüksek dağıdır.Köyceğiz ilçesi Çayhisar mahallesi yakınlarındadır.Kışın Muğla’nın birçok yerinden görünen üzeri uzun süre karlarla kaplı dağıdır.Suymuz bu dağın güney doğu tarafında 1532 metre yükseklikten kayaların arasından çıkmaktadır.Diğer kaynak sularından en büyük farkı daha az tuz ve kireç bulunması ve yine diğerlerine göre magnezyum ve bikarbonat oranlarının çok daha yüksek olmasıdır.Suyumuzun PH değeri 8,3 olup tamamen ALKALİ su özelliği vardır.Suyumuz hem yumuşak su olup içimi güzeldir ve ALKALİ su olması nedeniyle de çok sağlıklıdır.İnternetten magnezyum ve alkali su ile ilgili yapacağınız aramalarda magnezyumun binbir derde deva olduğunu ve kalp dostu olarak hayati bir mineral olduğu, kalbin daha az enerji ve oksiyen kullanmasını yani ekonomik çalışmasını sağlayarak kalp kasının kasılma şiddetini azalttığı belirtilmiştir.Ayrıca stresi hafiflettiği,kas ve sinir fonksiyonlarını güçlendirdiği,kemik sağlığı bakımından, emziren kadınlar ve çocukların önemli derecede magnezyum mineraline ihtiyaç duydukları yazılmıştır.

Magnezyum faydaları:
Sağlıklı kemik gelişimini destekler kalsiyum emilimine yardımcı olur.
Diyabete karşı koruyucudur.
Kalp sağlığını gözetir.
Migrene bağlı baş ağrılarını hafifletir.
İltihabı azaltır.
Egzersiz performansınızı yükseltir.
Yüksek kan basıncını düşürür.
Depresyona karşı etkilidir.

Suyumuz PH değeri 8,3 olup ALKALİ sudur. İnsan kanının PH değeri 7,4 olup internete girip en iyi içme suyunun PH değeri kaç olmalıdır diye sorduğunuz zaman uzmanların verdiği cevap kanın PH değeri olan 7,4 den yüksek olmasını bu yüzden PH yani ALKALİ değerinin 8 den yukarı olmasını tavsiye etmektedirler. Vücuttaki asidi azaltmak ve alkaliği yükseltmek sağlık bakımından çok önemli diye belirtilmişlerdir. Ayrıca suyumuz ALKALİ olduğu için yani bikarbonat ihtiva ettiği için çay demlendiğinde farkı göreceksiniz. Çay tiryakileri iyi bilir çünkü iyi çay iyi su ile demlenir. Baklagillerin pişirilmesinde de lezzeti arttırır ve daha çabuk pişirilmesini sağlar. Bütün bunların sebebi PH değerinin 8,3 olması yani ALKALİ su olmasıdır.

Alkali su antioksidan özelliği görür. Sağlıklı bir yaşam sürebilmek, kanser gibi hastalıklardan korunabilmek için vücudumuzun PH’ ını alkaliğe çevirmek gerekmektedir. Alkali su vücut bağışıklık sistemimizi de destekler; hızlı iyileşme sağlar, dayanıklılığımızı arttırır. Cildi nemlendirir, dokuları yeniler. Alkali su aynı zamanda vücudumuzda yer alan yağ hücrelerinin parçalanmasında etkilidir.

Şirketimiz 1996 yılında kuruldu
2018 yılında Köyceğiz'de üretimimiz başladı.
Kontrol Edilmiş
Sağlıklı İçerik
Filtrelenmiş
Kalite Sertifikalı